ul. Gersona 30, 30-818 Kraków
+48 690 297 700
biuro@pvtech.pl

Montaż paneli fotowoltaicznych

Montaż fotowoltaiki – usługa, którą warto zlecić profesjonalistom

Panele fotowoltaiczne to coraz popularniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o możliwość uzyskania energii elektrycznej do zasilania domów, budynków biurowych i wielu innych obiektów. Bardzo ważną rolę odgrywa w tym przypadku ich prawidłowy montaż. Zapewnia to sprawne działanie instalacji przez wiele lat. Jeśli chodzi o montaż paneli fotowoltaicznych, Kraków jest miejscem, w którym można skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm. Tylko lata doświadczenia mogą pomóc w uniknięciu podstawowych błędów montażowych.

Miejsce montażu instalacji fotowoltaicznych

Montaż fotowoltaiki może odbywać się w różnych miejscach. Biorąc jednak pod uwagę to, że do uzyskania mocy 1 kW potrzebne są ogniwa o powierzchni około 7 m2, najczęściej takie panele instalowane są na dachu lub na nieosłoniętym gruncie. Atutem takich miejsc jest to, że nie są one zacienione. Najwyższą sprawność uzyskuje się, gdy panele fotowoltaiczne montowane są tak, by ich powierzchnia czynna była skierowana bezpośrednio w stronę Słońca, przy nachyleniu pod kątem 30-40 stopni.

Unikanie zacienienia przy montażu paneli fotowoltaicznych

W panelach fotowoltaicznych bardzo często producenci stosują rozwiązania, których celem jest minimalizacja skutków zacienienia. Przed montażem można rozpatrzyć zakup paneli z większą ilością diod bocznikujących (czyli by-pass). Odłączają one zasłonięte ogniwa tak, by nie blokowały one tych pozostałych, co skutkowałoby ograniczeniem możliwości produkcji energii i związanymi z tym stratami.

Trakery – rozwiązanie opcjonalne

Utrzymanie odpowiedniego ustawienia paneli fotowoltaicznych względem Słońca jest trudne bez użycia odpowiednich akcesoriów. Rozwiązaniem w takim przypadku są trakery, czyli wsporniki z automatycznie sterowanym mechanizmem regulującym pracę całej instalacji. Poruszają one panelami w taki sposób, by te nadążały za Słońcem, które przez cały dzień przemieszcza się po nieboskłonie. Decydując się na zakup i montaż paneli, jest to jedna z możliwości do rozważenia. Pozwala to na uzyskanie jeszcze większej ilości energii, co zapewnia wzrost oszczędności energii elektrycznej.

Montaż fotowoltaiki – czas instalacji

Montaż instalacji fotowoltaicznych zwykle trwa jeden dzień, ale wszystko uzależnione jest tutaj od ilości paneli oraz miejsca montażu. Warto skorzystać z usług naszej firmy. Wykwalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem zapewniają sprawne i dokładne wykonanie prac.

Profesjonalna obsługa na każdym etapie tworzenia instalacji fotowoltaicznej

Decydując się na pomoc ze strony profesjonalistów, można zyskać pewność, że instalacja fotowoltaiczna zostanie wykonana z dbałością o szczegóły, przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia zebranego na wielu innych projektach. Usługa montażu obejmuje nie tylko fizyczne umieszczenie paneli we wskazanym miejscu, ale również doradztwo, przez co można zyskać pewność, że panele fotowoltaiczne będą pracowały wydajnie i bez żadnych awarii przez wiele lat.

Przykładowe montaże